Eksperci
Jak wybrać odpowiedni system rynnowy do naszego dachu?

Jak wybrać odpowiedni system rynnowy do naszego dachu?

Optymalny dobór systemu rynnowego obejmuje kilka istotnych aspektów - jakość materiału, z którego jest wykonany, ilość niezbędnych elementów, by mógł efektywnie odprowadzać wodę deszczową z połaci dachu, jego cena, a także gwarancja niezawodności, nawet w obliczu trudnych warunków atmosferycznych. Dzieło wieńczy profesjonalny montaż.

Większość prac przygotowawczych, w tym dokonanie niezbędnych obliczeń, możemy przeprowadzić sami za pomocą specjalistycznego oprogramowania, które nie wymaga fachowej wiedzy i jest dostępne za darmo.

Kalkulator Galeco - Jak to działa?

Kalkulator Galeco został przygotowany z myślą o ułatwieniu pracy przy doborze systemu rynnowego. Z jego pomocą, w łatwy i szybki sposób obliczymy powierzchnię dachu naszego domu, dopasujemy odpowiedni rozmiar systemu rynnowego, a także dobierzemy kolor orynnowania, pasujący do dachu i stolarki okiennej.

Interfejs narzędzia został zaprojektowany tak, by w jak największym stopniu, intuicyjnie, przeprowadzić użytkownika, nawet tego pobieżnie zorientowanego w temacie dekarstwa, przez proces wyliczeniowy. Obsługa programu sprowadza się do wprowadzenia do systemu podstawowych danych dotyczących typu i wymiarów dachu, grubości ocieplenia oraz oznaczenia miejsc w których planowany jest montaż rur spustowych. Podczas liczenia, za pomocą ikony wyświetlane jest tłumaczenie poszczególnych działań, co sprawia, że cały proces jest mało skomplikowany i szybki do opanowania. Wynikiem kalkulacji jest lista elementów systemu rynnowego Galeco, pomagająca we wstępnym oszacowaniu kosztu orynnowania.

Ekspert firmy:
Logo

Kalkulator Galeco krok po roku

Wykonanie niezbędnych obliczeń w programie Galeco, ogranicza się do kilku prostych kroków:

  1. Wybierz dom z interesującym Cię typem dachu. Bryłę możesz dowolnie obracać, by potwierdzić trafność wyboru, a w przypadku korekty, łatwo usunąć schemat za pomocą przycisku RESET.
  2. Wprowadź jak najdokładniejsze wymiary dachu. Wartość P w ostatnim wierszu wskaże całkowite pole powierzchni dachu do odwodnienia.
  3. Wyznacz miejsca w których planujesz montaż rur spustowych. W tym celu wybierz kursorem ścianę i ustal położenie rury wprowadzając jej odległość od lewej lub prawej krawędzi elewacji. Wprowadź grubość ocieplenia budynku, jego wysokość oraz długość okapu.
  4. Wprowadzone dane pozwolą na ustalenie, który system rynnowy Galeco będzie odpowiedni dla twojego dachu. Aktywne będą tylko te systemy i rozmiary, które są w stanie optymalnie odprowadzić wodę deszczową z obliczonej powierzchni. Systemy nie będące w stanie odprowadzić wody ze względu na zbyt mały rozmiar są nieaktywne.
  5. Wybierz interesujące Cię kolory w celu stworzenia wizualizacji.
  6. Wygenerowane obliczenia zapisz na dysku lub wydrukuj.

Z kalkulatora Galeco można skorzystać bezpłatnie na stronie www.galeco.pl.

 

Powiązane artykuły

»

Jak dobrać system rynnowy?